czwartek, 29 lutego
imieniny: Lech, Lutomir
Premiera mapy atrakcji turystycznych odbyła się 24 stycznia 2008 roku. Serdecznie zapraszamy do współredagowania.
Program grantowy ''Rzeczpospolita Internetowa''
Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce znalazła się w grupie laureatów z 16 województw, biorących udział w II edycji największego ogólnopolskiego Programu grantowego pod nazwą ''Rzeczpospolita Internetowa'', który realizowany jest pod patronatem Prezesa Rady Ministrów, wspólnie z Organizacją Narodów Zjednoczonych.

Program jest kierowany do lokalnych społeczności gmin wiejskich i ukierunkowany na aktywizację mieszkańców polskiej wsi oraz budowanie społeczeństwa informacyjnego. Realizacja projektów obejmuje trzy grupy tematyczne: ''Edukacja i Rozwój'', ''Nasz Region'', ''Integracja i Tolerancja''.

W obszarze tematycznym ''Nasz Region'', Biblioteka złożyła wniosek o mały grant w wys. 15 tys. zł., na potrzeby realizacji zadania pt.: ''Mapa atrakcji turystycznych gminy Porąbka''.

Na całość przedsięwzięcia składają się: jesienne wycieczki krajoznawcze po atrakcjach przyrodniczo-kulturalnych gminy Porąbka organizowane pod hasłem: ''…pakuj plecak ruszaj z nami…'', przeprowadzenie kursów z zakresu fotografii cyfrowej i kamery oraz kurs tworzenia strony internetowej. Efektem wszystkich poczynań ma być powstanie wirtualnej mapy atrakcji turystycznych gminy Porąbka.

Projekt realizowany będzie głównie przez młodzież szkolną, chociaż udział w wycieczkach jest ogólnie dostępny dla wszystkich miłośników czynnego uprawiania turystyki i promocji zdrowego trybu życia.

W ramach grantu, Biblioteka ma również możliwość pozyskania profesjonalnego sprzętu, niezbędnego do realizacji projektu.
powrót
  


Copyright 2024 © www.mapa.porabka.pl do góry